Rolety Zewnętrzne Fasadowe - 2m Toruń

SYSTEM BECLEVER – Do Pełnej Zabudowy

System BECLEVER to system przeznaczony do zastosowania w nowo wznoszonych budynkach.

Otwory okienne muszą być podwyższone o wysokość puszki roletowej.

System rolet nadokiennych BeClever jest łatwy w montażu (rolety są montowane razem z oknami) i ma niski współczynnik przenikalności ciepła.

Pokrywa rewizyjna znajduje się od spodu rolety i umożliwia dowolny sposób zabudowy.

Puszki posiadają profil tynkowy ułatwiający wewnętrzną i zewnętrzna zabudowę rolety.

Roleta w systemie BECLEVER jest niewidoczna z zewnątrz.

System BECLEVER oferuje trzy wysokości skrzynek roletowych: 165mm, 205mm, 240mm. Głębokość puszki 250mm.

SYSTEM REVO – Do Pełnej Zabudowy

System REVO zbliżony do BeClever oferuje dwie wielkości skrzynek roletowych: 240 x 165 mm oraz 240 x 205 mm (szerokość x wysokość).

Ponadto, system REVO daje możliwość wyboru jednej z dwóch dostępnych opcji montażu skrzyni rolety na ramie okna za pomocą:

 • uniwersalnego adaptera PVC, o wzmocnionej konstrukcji, dopasowanego do każdego typu profili ramy okiennej;
 • jednego z pięciu dedykowanych adapterów aluminiowych, dopasowanych do odpowiednich typów profili ram okiennych.

W przypadku adaptera PVC zespolenie rolety z oknem następuje poprzez zakliknięcie skrzynki na przykręconym uprzednio do górnej powierzchni ramy profilu adaptacyjnym. W przypadku adapterów aluminiowych połączenie rolety z oknem odbywa się poprzez nasunięcie skrzynki na aluminiowy adapter, przykręcony uprzednio do ramy okna.

Skrzynka rolety REVO o rozmiarze 240 x 205 mm w opcji montażu na adapterze uniwersalnym z PVC może być także wyposażona w zintegrowany w skrzynce nawój siatki moskitiery. Moskitiera posiada hamulec zapobiegający gwałtownemu zwinięciu się siatki do wnętrza rolety i jest blokowana w pozycji opuszczonej dzięki blokadzie listwy dolnej typu easyclick.

System REVO umożliwia również wykonanie w jednej skrzynce roletowej dowolnej ilości niezależnych nawojów siatki moskitiery przy zachowaniu jednej połaci pancerza.

Pozostałe cechy systemu REVO:

 • Możliwość stosowania napędów elektrycznych i manualnych
 • Klapa rewizyjna na spodniej stronie rolety
 • Możliwość stosowania zestawu rolet w jednej skrzynce o dowolnej konfiguracji napędów (silnik/taśma/korba) i podziałów (zależny/niezależny);

Rolety Zewnętrzne INTEGRO - Do Zabudowy
System INTEGRO to system do zastosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach, ale także w obiektach już istniejących (po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża).

Skrzynka roletowa po ociepleniu elewacji i otynkowaniu może być niewidoczna, a pozostałe elementy czyli pokrywa rewizyjna i prowadnice mogą być dopasowane kolorystycznie do barwy okien. Elementy podtynkowe systemu nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi i nadproża, toteż nie naruszają bilansu energetycznego budynku.

W systemie INTEGRO istnieje możliwość wykonania rolety tylko w wersji zwijanej zewnętrznie (lewoskrętnej). Klapa pokrywy rewizyjnej puszki znajduje się na zewnątrz budynku od dołu puszki.

Skrzynka rolety w systemie INTEGRO jest wbudowana w światło podwyższonego otworu lub na istniejące nadproże naokienne.

Rolety w systemie INTEGRO wkomponowują się w elewację budynku stanowiąc jej integralną część. Czoło skrzynki rolety stanowi jednocześnie podkład pod dowolny materiał wykończeniowy (np. tynk lub klinkier) dzięki czemu skrzynka staje się niezauważalnym elementem fasady budynku.

Nowoczesna konstrukcja skrzynki pozwala na wykonywanie prac konserwacyjnych i serwisowych na elementach mechaniki rolety bez zakłócania prywatności domowników.

System INTEGRO zapewnia najlepszą izolację termiczną i akustyczną, ponieważ jako dodatkowe zamknięcie otworu nie ingeruje w konstrukcję nadproża, okna i drzwi, a tym samym nie narusza ich właściwości izolacyjnych.

System INTEGRO oferuje następujące wielkości skrzynek roletowych: 137 x 137; 150x150, 180x180, 200x200 mm

Rolety Zewnętrzne – Elewacyjne

System przeznaczony do stosowania w istniejących budynkach. Roleta zwijana jest do skrzynki aluminiowej umieszczonej na ścianie zewnętrznej lub w świetle ościeży okiennych. Skrzynka jest wówczas elementem dekoracyjnym i jest dopasowana do wyglądu budynku.

Dostępne rodzaje skrzynek:

 • skrzynki prostokątne w systemie SK 45°
 • skrzynki okrągłe w systemie OWAL.

Spełniając kolejne oczekiwania klientów o wysokich wymaganiach architektonicznych, poszukujących nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań Aluprof oferuje system OWAL. Dotychczas sprawdzona i niezawodna technika rolet zostaje połączona z elegancką i nowoczesną skrzynką i prowadnicą aluminiową o zaokrąglonym kształcie. Dzięki tej niezwykłej formie mają Państwo możliwość nadania każdej elewacji całkowicie indywidualnego charakteru.

Żaluzje Fasadowe C80

Najskuteczniejsza ochrona przed słońcem polega na zatrzymaniu jego promieni przed szybą. Zewnętrzne systemy zatrzymują od 60% do 100% promieni słonecznych. Zastosowanie żaluzji fasadowych umożliwia również kontrolowanie rozproszenia światła w pomieszczeniu i minimalizuje nagrzewanie pomieszczeń, a w związku z tym prowadzi do istotnego ograniczenia konieczności stosowania klimatyzacji. Sterowanie żaluzjami odbywa się za pomocą napędu ręcznego lub elektrycznego.

Cechy charakterystyczne:

 • pióra o kształcie litery C,
 • napęd ręczny lub elektryczny,
 • możliwość sterowania grupowego,
 • maksymalne wymiary: szer. 4,5 m, wys. 5 m.

Żaluzja Fasadowa Z90

Najskuteczniejsza ochrona przed słońcem polega na zatrzymaniu jego promieni przed szybą. Zewnętrzne systemy zatrzymują od 60% do 100% promieni słonecznych. Zastosowanie żaluzji fasadowych umożliwia również kontrolowanie rozproszenia światła w pomieszczeniu i minimalizuje nagrzewanie pomieszczeń, a w związku z tym prowadzi do istotnego ograniczenia konieczności stosowania klimatyzacji. Sterowanie żaluzjami odbywa się za pomocą napędu ręcznego lub elektrycznego.

Cechy charakterystyczne

 • pióra o kształcie litery Z wyposażone w profil wyciszający,
 • możliwość całkowitego zaciemnienia,
 • szeroka gama kolorystyczna,
 • napęd ręczny lub elektryczny,
 • możliwość sterowania grupowego,
 • maksymalne wymiary: szer. 4,5 m, wys. 4,5 m.

Automatyka - sterowanie roletami

Wszystkie opisane wyżej systemy osłon zewnętrznych mogą być wyposażone w sterowanie automatyczne.

Oferujemy kilka następujących rozwiązań:

Sterowanie drogą radiową SOMFY i INEL

http://www.somfy.pl/

http://www.inel.gda.pl/

Sterowanie silnikami indywidualnymi połączonymi tradycyjnie – MOBILUS i INEL

http://www.mobilusmotor.com/

http://www.inel.gda.pl/

Zapraszamy do obejrzenia naszych wybranych realizacji w zakładce realizacje.